Pokud rádi vyrážíte ať už na víkendy nebo dovolenou po českých luzích a hájích a přitom máte doma psího kamaráda, od kterého se vám nechce odjíždět nebo ho nechcete svěřit na pár dní nikomu jinému, existuje řešení. Tím je vybavení, které umožňuje přepravu pejsků v pohodlí a bezpečí.
Především dbejte na bezpečnost, a to všech, žádná rychlá jízda, obzvlášť pokud budete mít za autem přívěs pro svého zvířecího kamaráda. Jestliže máte teprve štěňátko, pak do dvanácti týdnů cestujte maximálně k veterináři. S více pejsky je cestování jistě náročnější, víc jak pět byste jich ovšem přepravovat neměli, výjimku mohou tvořit chovatelé, kteří povezou své miláčky ať už na výstavu nebo soutěž. Vždy byste měli mít platné osvědčení od svého veterináře. Opatrní buďte především při extrémních teplotách, a ty někdy mohou být vysoké i v našich končinách. V letních dnech udržujte ve voze přijatelnou teplotu, hlavně pokud jízdu přerušíte, psa uvnitř vozu nenechávejte.
Při cestě samotné je prvořadá bezpečná jízda. Pokud cestujete městskou dopravou, jedná se jen o kratší vzdálenosti, proto byste měli dbát všech nařízení týkajících se přepravy zvířat, tedy u psů vodítko a náhubek, menší plemena můžete jednoduše přenášet v přepravním boxu.
V automobilu zase není zrovna šťastným řešením nechat pejska jen tak volně na sedačce, riskujete tím nejen jeho zdraví, ale sami můžete dostat slušnou pokutu. V nekontrolovatelné situaci ani sám člověk nedokáže předvídat, jak se zachová, nelze tedy očekávat ani to, jak zareaguje pes.
Kromě bezpečnosti, zvláště u delších cest, je důležité také pohodlí. Pokud plánujete cestovat často, pořiďte si box určený k transportu zvířat, velikostně by měl odpovídat tomu, kdo se v něm bude přepravovat. Bezpečí také zaručí přepážka, která oddělí přední prostor v autě od toho zadního. V tomto případě berte v úvahu, že pejsek může vnitřek auta umazat či jinak poničit.
Menu