Kdo by si nepřál vždy, když na to dostane chuť, zaplavat v moři. Bohužel v našich zeměpisných šířkách je to v podstatě nemožné, jelikož s žádné moře nemáme, a ještě pár milionů let nejspíše mít ani nebudeme. I tak se dá tento nedostatek poměrně elegantně obejít. Vodu, která bude mít takřka všechny vlastnosti té mořské si můžete připravit u sebe doma. A to nejen ve vaně, ale také v bazénu.
Výhody slané vody
Výhod, které má mořská, potažmo slaná voda, je opravdu mnoho. I dnes lékaři vypisují mnoha pacientům doporučenky k moři. Díky slané vodě je možné zmírnit různé kožní choroby, například lupenku nebo některé typy ekzémů. Sůl rozpuštěná ve vodě na ně působí velice příznivě, a i když je vyloženě nedokáže vyléčit, rozhodně zvládne alespoň výrazným způsobem zlepšit pacientům život. Problém lidí s takovýmito kožními choroba spočívá mimo jiné i v tom, že se prakticky nemohou koupat v bazénu. Ne snad proto, že by jejich nemoc byla nakažlivá a oni by tak mohli vystavit riziku i jiné plavce, ale hlavně kvůli chlóru, který je v našich končinách číslem jedna, co se týče bazénové chemie. Chlór totiž dokáže poškádlit kůži i u zdravých lidí, natožpak u nemocných jedinců. Pokud se však smíchá sůl s vodou, je možné použít chlór v mnohem omezenějším množství, než je běžné, jelikož i samotná sůl funguje dezinfekčně. Za jistých okolností to lze i bez přidání přípravků s chlórem. Je však nutné mít zapojenou solmizační jednotku.
Solmizační jednotka
Naprostá absence chlóru v bazénové vodě je vyloučená, ale nemusí pocházet z dezinfekčních tablet, ale může být do vody extrahována mnohem přirozenějším způsobem – pomocí solmizační jednotky. Ta je schopna pomocí elektrolýzy přetransformovat slanou vodu na chlór v plynném stavu. Ten je mnohem méně agresivní než v podobě tablet, případně prášku a pro lidi s kožním onemocněním daleko snesitelnější.