Kdo má na zahradě bazén napuštěný po celou sezónu, ví, že udržet vodu průzračně čistou po celou tu dobu není nic jednoduchého. Je to prakticky neustálý boj jak s mikroskopickými řasami a sinicemi, tak i s napadanými předměty, jako jsou listy, květy, případně i drobný hmyz.
S tímto se potýkají jak soukromí majitelé, kteří mají bazén na zahradě, tak i veřejná koupaliště, s výjimkou těch přírodních. A je jedno, zda se jedná o venkovní či vnitřní bazény. Na ty veřejné jsou dokonce kladeny mnohem vyšší nároky na kvalitu a stav vody.
Je však jasné, že voda sama čistá po celou sezónu nevydrží, a to ani za pomoci mechanických prostředků, jako jsou síťka či klasická filtrace. Ty zachytí mnoho, avšak právě ty nejmenší nečistoty, řasy a sinice, zůstávají často nezachyceny.
Je proto nutné volit jinou cestu jejich ničení. Tu představuje bazénová chemie Chlorito.cz. Jedná se o přípravky, které jsou pro tyto mikroorganismy škodlivé a zabrání jejich rozmnožení. Je však nutné je pravidelně aplikovat, neboť se obvykle jedná o preparáty s okamžitým účinkem. To znamená, že zlikvidují většinu mikroorganismů, které se ve vodě v danou chvíli nachází, avšak snadno tam mohou napadnout nové.
U mnoha lidí však slovo „chemie“ vyvolává nepříjemné asociace. Toto slovo mají spojeno se škodlivými přípravky, které mohou být pro lidi nebezpečné. A je pravdou, že na každé lahvi je varování, že se jedná o nebezpečný přípravek, který by neměl přijít do styku s kůží. Je tedy logické, že zvláště například lidé trpící ekzémem se mohou bát tyto přípravky vyzkoušet.
Tyto obavy však nejsou oprávněné. Je totiž potřeba vzít také v úvahu koncentraci, která v bazénu bude. A ta je při dodržení dávkování tak slabá, že skutečně nebude mít na člověka vliv, snad s výjimkou alergiků. I zde se ale jedná pouze o nepatrnou možnost.
Proto se jich nemusíme bát. Koneckonců, používají se hojně i ve veřejných bazénech, a kolik lidí z toho mělo nějaké následky?