Pro někoho to budou triky neznámé, pro někoho nadmíru jasné, pro někoho to budou opravdové novinky. Člověk si nevybere, ale vždycky je dobré udělat nějaký celkový návod, jak si vlastně poradit s takovými vedry.
a) Pijte hodně vody – čím více se pohybujete na slunci, tím více spotřebováváte tekutin a více jich potřebujete do těla dodat. Přímá úměrnost jako vyšitá. Pokud tedy vypijete leda tak půl litru denně, i když venku panují třicítky, tak se vystavujete pořádným zdravotním problémům. Minimálně pár litrů denně a to i ve stínku je základ!
b) Nepijte hodně kávy – káva dokáže pěkně zahřát, ale ve vedrech může způsobit pořádný maglajz uvnitř ve vašem těle, protože káva dehydratuje. Proto se také v lepších restauracích dává ke kávě i sklenice vody ve stejném objemu, abyste pak vodu mohli rychle doplnit.
c) Limonády pomohou – citrónové, limetkové a s trochou okurky mohou velmi dobře pomoci nejen při „čištění“ organismu, ale také při jeho ochlazení. Nezapomeňte takovou limonádu dát na pár chvil zchladit do lednice, aby to skutečně bylo to pravé ořechové
d) Nevycházejte ven v tom největším vedru – slunce nejvíce praží po poledni kolem 1 a 2 hodiny, pokud se tedy můžete tomuto smrtícímu žáru vyhnout, udělejte tak.
e) Nechte zatažené záclony a nevětrejte – zatažené proto, aby vám nepařilo slunce přímo do oken a nevětrejte proto, abyste teplý vzduch nedostali dovnitř
f) Lehké a studené pokrmy pomohou – pokud můžete, tak si dejte namísto vývaru nějakou krémovou letní polévku z rajčat nebo brokolice. Studené těstovinové saláty apod. mohou také přispět, určitě více než knedlíky plněné uzeným, ze kterých vám bude teplo ještě dva dny.
g) Sprchujte se studenou vodou – využijte toho, že je teplo a šetřete peněženku, planetu a ještě i váš přehřátý organismus. Stačí si dát jednu takovou sprchu každý večer a hned se člověku dýchá lépe.
Pokud ale ani jeden trik nezabere, možná byste měli zkusit třeba přenosnou klimatizaci či větrák, taky pomůže.